Decoupage i inne cuda

Data dodania artykułu: 25-03-2012, Tagi: domowy biznes, zobowiązanie, dochód

Technika decoupage i tym podobne są oczywiście technikami zdobniczymi. Do tego rodzaju zdobień (głównie decoupage) używa się przede wszystkim różnego rodzaju papieru, od serwetek po papier gazetowy. Tak na prawdę jest to prosta metoda i nie wymaga wielkiej wprawy, by stworzyć coś całkiem miłego dla oka. Ale dlaczego o tym? Ponieważ jest to świetny sposób na zarobienie naprawdę dobrych pieniędzy. Oczywiście kierowany jest do osób kreatywnych, mających odrobinę wolnego czasu i cierpliwości. Jeśli powyższe wymagania spełniamy, a mamy ochotę zarobić, możemy całkiem śmiało spróbować wykrzesać nieco artystycznej duszy. Jako przedmiot ozdabiania możemy użyć dosłownie wszystkiego; pudełko po butach, słoik czy nawet szafkę! W każdym razie wszystkie produkty, które są potrzebne, są tanie i ogólnodostępne – zapewne większość mamy we własnym domu. Tak więc, tanim kosztem możemy stworzyć coś, co jest dużo warte. Zanim dojdziemy do wprawy, może minąć trochę czasu i jest to nieco czasochłonne zajęcie, ale z pewnością opłacalne. Musimy oczywiście stworzyć sobie odpowiednią grupę odbiorców naszego talentu, ale jeśli potrafimy się odpowiednio zaprezentować i to nie powinno sprawić nam trudności.

Domowy salon piękności

Data dodania artykułu: 25-03-2012, Tagi: biznes, zobowiązanie, dochód

Wiele kobiet daje się skusić na różnego rodzaju kursy czy szkoły kosmetyczne. Powody są bardzo różne, jedne panie wiążą z tym bardzo poważnie swoją przyszłość, inne zaś nie mają na tę przyszłość pomysłu, a ten akurat wydaje się im łatwy i przyjemny. Aby jednak być dobrą kosmetyczką, nie wystarczy dyplom i wiedza teoretyczna, trzeba też mieć pewien dar. Są panie, które bez wątpienia mają talent, ale nie przekłada się to na zarobki z prywatnych gabinetach kosmetycznych, w których są zatrudnione. Często zatem decydują się na otwarcie własnej działalności tego typu lub zajmują się tym “na czarno” po powrocie z legalnej pracy. Nierzadko są w stanie zarobić dużo więcej, a też praca we własnym domowym zaciszu jest dużo przyjemniejsza. Jeśli taka pani ma dobrą opinię wśród klientek salonu, w pracuje, łatwo będzie jej “zaopatrzyć się” w swoje dotychczasowe klientki. Zazwyczaj też takie “domowe” - aczkolwiek równie profesjonalne usługi – są dużo tańsze od tych w salonie. I będzie to z pewnością przemawiało na korzyść takiej “domowej kosmetyczki”

Pisać nie tylko w szkole

Data dodania artykułu: 25-03-2012, Tagi: biznes, zleceniodawca

Pisanie różnego typu tekstów, artykułów kojarzy się nam zazwyczaj z dziennikarstwem, z pracą w jakimś wydawnictwie, czy chociażby w szkole. Ale nie jest powiedziane, że osoba, która ma zamiłowanie do pisarstwa, właśnie tam musi pracować. Świetnym sposobem na dobry zarobek jest pisanie tekstów we własnym domu i sprzedawanie ich za pomocą Internetu. Nie zawsze są to teksty wysokich lotów, ale każdy tekst, który jest poprawny pod każdym względem i niesie ze sobą określoną treść i formę, jest z pewnością wartościowy. Ważne jest to, że robi się to, w czym jest się naprawdę dobrym i oczywiście to, co bardzo się lubi. W sieci można znaleźć wielu potencjalnych zleceniodawców, ale niestety nie każdy jest uczciwy. Zatem, aby uniknąć rozczarowania i wielu godzin daremnej pracy, trzeba się zabezpieczyć. Jeśli jest to możliwe, podpisać umowę i prosić też o wypłacenie choć połowy wynagrodzenia przed wykonaniem pracy. Jeśli nie jesteśmy anonimowi, jesteśmy automatycznie bardziej wiarygodni, to samo dotyczy pracodawców. Pracując w ten sposób można bardzo dobrze zarobić, pod warunkiem, że mamy talent i trafimy na dobrego szefa, który będzie z nami chciał regularnie współpracować.


poprzednia     1 [2] 3 4     następna