Wpisy oznaczone tagiem: domowy biznes

Na czym polega praca w domu?

Data dodania artykułu: 24-03-2012, Tagi: domowy biznes, interes, dochód

Rodzaje pracy w domu mogą być najróżniejsze. Niekoniecznie musi to być praca “na czarno” i na własną rękę, najczęściej jednak pod tym hasłem rozumiemy nie mniej nie więcej właśnie to. Dla wielu osób praca w domowym zaciszu kojarzy się ze swobodą. Wstajemy, pracujemy – bez względu na rodzaj wykonywanego zawodu – kiedy chcemy i ogólnie wszystko zależy tylko i wyłącznie od nas. Ale niestety nie do końca tak jest! Jeśli wykonujemy dla kogoś jakieś zlecenie, nie ważne czy jest to uszycie spodni czy upieczenie ciasta, mamy na to przecież określoną ilość czasu i jeśli chcemy być traktowani jak poważni, godni zaufania pracownicy, musimy się wywiązywać z wszelkich zobowiązań. Faktem zaś jest, że często to my możemy o pewnych rzeczach decydować, a niewygodne zlecenia po prostu możemy odrzucić. Zarówno praca w domu, jak i ta wykonywana poza nim, ma swoje dobre i złe strony. Ocena tego, jaka praca jest bardziej korzystna i opłacalna dla nas – nie tylko pod względem finansowym, ale w związku z satysfakcją, jaką nam daje – leży już w naszej gestii.

Czy praca w domu jest opłacalna?

Data dodania artykułu: 24-03-2012, Tagi: domowy biznes, interes, dochód

Z całą pewnością wielu ludzi na to pytanie krzyknęłoby głośno i stanowczo – NIE! Jest to jednak opinia wydana dość pochopnie. Praca w domu nie musi wcale być pracą bez umowy i za bardzo małe wynagrodzenie. Wszystko tak naprawdę zależy oczywiście od tego, co w tym naszym domu robimy. Jeśli mamy dobry pomysł na własny dochodowy biznes, a do tego mamy jakiś określony niezwykły talent, który chcemy wykorzystać, może się to jak najbardziej udać. Nawet jeśli początkowo będziemy pracować “na czarno” dla różnych osób prywatnych czy też firm, może już niebawem okazać się , że jakaś dobra, wiarygodna firma zaproponuje nam stałą, a co ważniejsze absolutnie legalną współpracę. Nie są to wcale pobożne życzenia, bo takie rzeczy się zdarzają i to dość często. Ale, aby i w naszym przypadku to zadziałało, musimy umieć zaprezentować się odpowiednio. Zazwyczaj pracując w domu, stawiamy na zajęcia i pomysły nieco bardziej kreatywne, ciekawe. Ale prócz tego muszą one też być dobre, czyli nasza praca musi być na najwyższym poziomie, a konkurencja jest duża.

Chałupnictwo

Data dodania artykułu: 24-03-2012, Tagi: domowy biznes, zobowiązanie, zleceniodawca

Na to hasło wzdryga się zapewne dość liczna grupa ludzi. Wynika to z faktu, że sami padliśmy ofiarą tego typu nieuczciwych ofert albo też znamy kogoś, kto miał wątpliwe szczęście znaleźć się w takiej sytuacji. Z czym kojarzy się nam praca chałupnicza? Przede wszystkim z takimi zajęciami jak skręcanie długopisów czy adresowanie kopert. Nie jest to tak naprawdę bezpieczny sposób na własny biznes czy ogólnie pracę w domu, a co ważniejsze nie jest to biznes opłacalny. Można z całą pewnością znaleźć uczciwych pracodawców, jednak zanim na takiego natrafimy, wcześniej możemy zostać oszukani dziesiątki razy. A najczęściej jest tak, że rezygnujemy już po pierwszym, ewentualnie drugim rozczarowaniu. Na chałupnictwie zdaje się, zarabiają przede wszystkim osoby zamieszczające tego typu ogłoszenia. Dlaczego? Ponieważ najczęściej warunkiem koniecznym do podjęcia współpracy jest wpłata konkretnej sumy pieniędzy na podany numer konta. I tutaj zwyczajowo po dokonaniu przez nas przelewu potencjalny przyszły (niedoszły) pracodawca znika i nie sposób go namierzyć. Być może dla nas nie jest to jednorazowo duża strata, ale takich jak my jest sporo, więc nieuczciwy zleceniodawca może całkiem nieźle zarobić na naiwności ludzkiej.

Decoupage i inne cuda

Data dodania artykułu: 25-03-2012, Tagi: domowy biznes, zobowiązanie, dochód

Technika decoupage i tym podobne są oczywiście technikami zdobniczymi. Do tego rodzaju zdobień (głównie decoupage) używa się przede wszystkim różnego rodzaju papieru, od serwetek po papier gazetowy. Tak na prawdę jest to prosta metoda i nie wymaga wielkiej wprawy, by stworzyć coś całkiem miłego dla oka. Ale dlaczego o tym? Ponieważ jest to świetny sposób na zarobienie naprawdę dobrych pieniędzy. Oczywiście kierowany jest do osób kreatywnych, mających odrobinę wolnego czasu i cierpliwości. Jeśli powyższe wymagania spełniamy, a mamy ochotę zarobić, możemy całkiem śmiało spróbować wykrzesać nieco artystycznej duszy. Jako przedmiot ozdabiania możemy użyć dosłownie wszystkiego; pudełko po butach, słoik czy nawet szafkę! W każdym razie wszystkie produkty, które są potrzebne, są tanie i ogólnodostępne – zapewne większość mamy we własnym domu. Tak więc, tanim kosztem możemy stworzyć coś, co jest dużo warte. Zanim dojdziemy do wprawy, może minąć trochę czasu i jest to nieco czasochłonne zajęcie, ale z pewnością opłacalne. Musimy oczywiście stworzyć sobie odpowiednią grupę odbiorców naszego talentu, ale jeśli potrafimy się odpowiednio zaprezentować i to nie powinno sprawić nam trudności.