Wpisy oznaczone tagiem: interes

Na czym polega praca w domu?

Data dodania artykułu: 24-03-2012, Tagi: domowy biznes, interes, dochód

Rodzaje pracy w domu mogą być najróżniejsze. Niekoniecznie musi to być praca “na czarno” i na własną rękę, najczęściej jednak pod tym hasłem rozumiemy nie mniej nie więcej właśnie to. Dla wielu osób praca w domowym zaciszu kojarzy się ze swobodą. Wstajemy, pracujemy – bez względu na rodzaj wykonywanego zawodu – kiedy chcemy i ogólnie wszystko zależy tylko i wyłącznie od nas. Ale niestety nie do końca tak jest! Jeśli wykonujemy dla kogoś jakieś zlecenie, nie ważne czy jest to uszycie spodni czy upieczenie ciasta, mamy na to przecież określoną ilość czasu i jeśli chcemy być traktowani jak poważni, godni zaufania pracownicy, musimy się wywiązywać z wszelkich zobowiązań. Faktem zaś jest, że często to my możemy o pewnych rzeczach decydować, a niewygodne zlecenia po prostu możemy odrzucić. Zarówno praca w domu, jak i ta wykonywana poza nim, ma swoje dobre i złe strony. Ocena tego, jaka praca jest bardziej korzystna i opłacalna dla nas – nie tylko pod względem finansowym, ale w związku z satysfakcją, jaką nam daje – leży już w naszej gestii.

Czy praca w domu jest opłacalna?

Data dodania artykułu: 24-03-2012, Tagi: domowy biznes, interes, dochód

Z całą pewnością wielu ludzi na to pytanie krzyknęłoby głośno i stanowczo – NIE! Jest to jednak opinia wydana dość pochopnie. Praca w domu nie musi wcale być pracą bez umowy i za bardzo małe wynagrodzenie. Wszystko tak naprawdę zależy oczywiście od tego, co w tym naszym domu robimy. Jeśli mamy dobry pomysł na własny dochodowy biznes, a do tego mamy jakiś określony niezwykły talent, który chcemy wykorzystać, może się to jak najbardziej udać. Nawet jeśli początkowo będziemy pracować “na czarno” dla różnych osób prywatnych czy też firm, może już niebawem okazać się , że jakaś dobra, wiarygodna firma zaproponuje nam stałą, a co ważniejsze absolutnie legalną współpracę. Nie są to wcale pobożne życzenia, bo takie rzeczy się zdarzają i to dość często. Ale, aby i w naszym przypadku to zadziałało, musimy umieć zaprezentować się odpowiednio. Zazwyczaj pracując w domu, stawiamy na zajęcia i pomysły nieco bardziej kreatywne, ciekawe. Ale prócz tego muszą one też być dobre, czyli nasza praca musi być na najwyższym poziomie, a konkurencja jest duża.

Ubrania nie tylko ze sklepu

Data dodania artykułu: 30-03-2012, Tagi: praca, interes, zamówienie

Jest bardzo dużo pań, które z zawodu są krawcowymi, bądź z zamiłowania zajmują się tym fachem. Jeśli tylko ma się w posiadaniu swoją własną – dobrej jakości – maszynę, jedyny wydatek, jaki należy poczynić to głównie nici. Zazwyczaj jest tak, że do krawcowej każdy udaje się po to, by zwęzić czy skrócić spodnie, płaszcz, czasem przerobić czy uszyć firany, zasłony. Oczywiście te lepsze, cieszące się dużym uznaniem krawcowe, szyją od podstaw ubrania na miarę, ale zapewne każdy wie, jak ciężko na taką prawdziwą specjalistkę trafić. Każdy też zapewne choć raz trafił na kogoś, kogo usługi specjalnie nie cieszyły go. Panie, które są zdeterminowane, mają dar i chęci, by zarabiać w ten sposób, mają przed sobą naprawdę dobre perspektywy zarobkowe. Dobra maszyna nie pobiera zbyt dużo prądu, materiały na których pracują są im dostarczane przez klientów, zatem dostają wynagrodzenie tylko i wyłącznie za swoją pracę. Szycie może być prawdziwą pasją I dla wielu kobiet z całą pewnością jest, a jeśli przy okazji można zarobić gotówkę, nic tylko korzystać z takiej okazji!

Własne uprawy

Data dodania artykułu: 30-03-2012, Tagi: praca, interes, zobowiązanie

Dużo osób na swój użytek uprawia najrozmaitsze owoce i warzywa. Zazwyczaj dzieje się tak, gdy mamy własny dom z ogródkiem lub działkę. Bywa i tak, że gdy przychodzi sezon na dany produkt, mamy go w takim nadmiarze, że rozdajemy rodzinie i znajomym, bo sami nie jesteśmy w stanie go wykorzystać, a nie chcemy, by cokolwiek się zmarnowało. Są jednak i tacy ludzie, którzy sprzedają to, co sobie wyhodują. Jest to czasem ciężka praca, ale z drugiej strony jesteśmy bliżej natury i zupełnie inaczej wtedy się czujemy. Tego typu towary są bardzo chętnie kupowane (tego typu, to znaczy od osób prywatnych, rosnące bez żadnych “wspomagaczy”). Każdy chciałby w końcu zjeść smaczny owoc czy warzywo, które nie są szkodliwe dla naszego zdrowia. A jeśli chodzi o produkty spożywcze sprzedawane w sklepach – tutaj nigdy tak naprawdę nie mamy pewności, dlaczego tak pięknie i zdrowo wyglądają. Jest to zasługa hodowcy czy może wina różnorakiej chemii, w tym pestycydów niszczących wszelakie robactwo? Warzywa i owoce z małego ogródka być może nie wyglądają tak okazale i smacznie, ale za to z pewnością są dużo zdrowsze. Wiemy o tym wszyscy, sprzedawcy tego typu warzyw też o tym wiedzą, więc uprawiają je na nasz i swój (finansowy) pożytek.