Wpisy oznaczone tagiem: praca

Domowe pyszności

Data dodania artykułu: 28-03-2012, Tagi: praca, zamówienie

Wiele pań korzysta ze swojego wspaniałego daru – jakim jest zdolność pieczenia przepysznych ciast i robienia innych fantastycznych potraw – nie tylko na własny użytek i użytek swoich najbliższych. Otóż, panie, które pieką i gotują zupełnie rewelacyjnie, tak samo na tym zarabiają. Oczywiście zazwyczaj nie jest to praca legalna, w sensie tego, że nie posiadają one umowy, bo pieką raczej dla osób znanych sobie osobiście czy po tak zwanej znajomości. Najczęściej składane zamówienia, to naturalnie placki i torty na wesela. Takie zamówienie jest dość duże, nawet przy niewielkiej liczbie gości weselnych. Zamawianie wypieków od osób prywatnych, zamiast piekarni jest teraz bardzo modne. Domowe ciasto bowiem smakuje zupełnie inaczej (i lepiej), niż kupne. Ale nie mniejszym powodzeniem cieszą się takie domowe wyroby jak krokiety, pierogi czy różnego rodzaju przetwory w słojach. Panie gospodynie mogą pochwalić się więc swoim niebywałym talentem i przy okazji całkiem sporo zarobić. Nie jest to oczywiście praca, która przynosi stałe, pewne dochody, więc nie można od niej uzależniać swojego bytu, ale jako zajęcie dodatkowe, jest czymś rewelacyjnym.

Nauka “na czarno”

Data dodania artykułu: 28-03-2012, Tagi: praca, zamówienie

Chodzi oczywiście o wszystkim bardzo dobrze znane, popularne korepetycje, czyli pomoc w nauce, która najczęściej odbywa się w domu. Zazwyczaj jest to co prawda dom ucznia, ale też nierzadko korepetytora. Jest to dość łatwy i dobry sposób na zarobienie całkiem sporych pieniędzy. Trzeba naturalnie znać się bardzo dobrze na danej dziedzinie, której chcemy nauczać, a najlepiej jest mieć jeszcze w tym konkretnym kierunku odpowiednie wykształcenie. W takim wypadku jesteśmy wiarygodni, a co za tym idzie, mamy większe szanse na zyskanie zlecenia. Może to być praca zarówno dodatkowa, czy niemal dochodowe hobby, jak i praca na stałe i zupełnie legalna. Jednak jakoś nie kwapimy się do tego, by zarejestrować działalność na taki rodzaj pracy. Inaczej sprawa wygląda, jeśli mamy stałych uczniów, ale najczęściej jest tak, że są to raczej osoby przypadkowe, potrzebujące kilku, najwyżej kilkunastu lekcji. Jeśli tylko mamy dar przekazywania wiedzy, jest to też praca bardzo przyjemna i w pełni satysfakcjonująca. W mało której pracy po jej wykonaniu mamy tak duży odzew ze strony “klientów” - liczne podziękowania za pomoc, a nawet prezenty!

Ubrania nie tylko ze sklepu

Data dodania artykułu: 30-03-2012, Tagi: praca, interes, zamówienie

Jest bardzo dużo pań, które z zawodu są krawcowymi, bądź z zamiłowania zajmują się tym fachem. Jeśli tylko ma się w posiadaniu swoją własną – dobrej jakości – maszynę, jedyny wydatek, jaki należy poczynić to głównie nici. Zazwyczaj jest tak, że do krawcowej każdy udaje się po to, by zwęzić czy skrócić spodnie, płaszcz, czasem przerobić czy uszyć firany, zasłony. Oczywiście te lepsze, cieszące się dużym uznaniem krawcowe, szyją od podstaw ubrania na miarę, ale zapewne każdy wie, jak ciężko na taką prawdziwą specjalistkę trafić. Każdy też zapewne choć raz trafił na kogoś, kogo usługi specjalnie nie cieszyły go. Panie, które są zdeterminowane, mają dar i chęci, by zarabiać w ten sposób, mają przed sobą naprawdę dobre perspektywy zarobkowe. Dobra maszyna nie pobiera zbyt dużo prądu, materiały na których pracują są im dostarczane przez klientów, zatem dostają wynagrodzenie tylko i wyłącznie za swoją pracę. Szycie może być prawdziwą pasją I dla wielu kobiet z całą pewnością jest, a jeśli przy okazji można zarobić gotówkę, nic tylko korzystać z takiej okazji!

Własne uprawy

Data dodania artykułu: 30-03-2012, Tagi: praca, interes, zobowiązanie

Dużo osób na swój użytek uprawia najrozmaitsze owoce i warzywa. Zazwyczaj dzieje się tak, gdy mamy własny dom z ogródkiem lub działkę. Bywa i tak, że gdy przychodzi sezon na dany produkt, mamy go w takim nadmiarze, że rozdajemy rodzinie i znajomym, bo sami nie jesteśmy w stanie go wykorzystać, a nie chcemy, by cokolwiek się zmarnowało. Są jednak i tacy ludzie, którzy sprzedają to, co sobie wyhodują. Jest to czasem ciężka praca, ale z drugiej strony jesteśmy bliżej natury i zupełnie inaczej wtedy się czujemy. Tego typu towary są bardzo chętnie kupowane (tego typu, to znaczy od osób prywatnych, rosnące bez żadnych “wspomagaczy”). Każdy chciałby w końcu zjeść smaczny owoc czy warzywo, które nie są szkodliwe dla naszego zdrowia. A jeśli chodzi o produkty spożywcze sprzedawane w sklepach – tutaj nigdy tak naprawdę nie mamy pewności, dlaczego tak pięknie i zdrowo wyglądają. Jest to zasługa hodowcy czy może wina różnorakiej chemii, w tym pestycydów niszczących wszelakie robactwo? Warzywa i owoce z małego ogródka być może nie wyglądają tak okazale i smacznie, ale za to z pewnością są dużo zdrowsze. Wiemy o tym wszyscy, sprzedawcy tego typu warzyw też o tym wiedzą, więc uprawiają je na nasz i swój (finansowy) pożytek.

Praca “na własna rękę”

Data dodania artykułu: 20-04-2012, Tagi: praca, zarobki, firma

Jest całe mnóstwo sposobów na to, by stać się niezależnym nie tylko pod względem finansowym, ale także, by praca jaką wykonujemy, zależała w głównej mierze od nas. Jednak taki własny biznes – choć rzecz przyjemna i jeśli jest dobrze pomyślany, opłacalna – mimo wszystko wiąże się z większą odpowiedzialnością i “ciśnieniem” niż praca dla kogoś. Oczywiście do każdego rodzaju pracy powinniśmy podchodzić profesjonalnie, ale będąc czyimś pracownikiem, a nie szefem samym dla siebie możemy uniknąć wielu problemów. Mówi się, że własna działalność jest dobra, bo sami się przecież nie zwolnimy, a w dzisiejszych czasach pracę u kogoś – nawet na umowę – możemy szybko stracić. Jednak własny biznes może legnąć w gruzach i pociągnąć nas za sobą na samo dno finansowe. Jeśli stracimy pracę gdzieś, znajdziemy następną. Mogą się pojawić przejściowe problemy finansowe, ale z pewnością nie tak ogromne jak w wypadku totalnego bankructwa z powodu utraty własnej firmy. Nie chodzi oczywiście o to, by zniechęcać do założenia czegoś “na własną rękę”, ale taki krok trzeba bardzo dobrze przemyśleć, by zyskać, a nie stracić.

Czy praca bez umowy opłaca się?

Data dodania artykułu: 25-04-2012, Tagi: praca, firma

Wielu ludzi uważa, że owszem tak. Zgadza się, coś z prawdy w tym z pewnością w tym jest, jednak nie tak do końca. Praca bez umowy najczęściej wiąże się z o wiele wyższym wynagrodzeniem. Jest to logiczne bowiem nie trzeba odprowadzać podatku i rozliczać się z kimkolwiek w jakikolwiek inny sposób. Jednak pracując w taki sposób nie zapewniamy sobie emerytury. A z tym trzeba się liczyć. Bo co zrobimy na stare lata, gdy nie będziemy mieli żadnej pomocy finansowej od kogokolwiek? Nie mamy też pewności, że będziemy w stanie pracować całe życie, zdrowie może nam na to nie pozwolić. Wysokość emerytury zależy oczywiście od rodzaju wykonywanego zawodu, takie “zwykłe” zawody nie gwarantują dużych pieniędzy, ale jednak te pieniądze są, legalnie wypracowaliśmy je i zasługujemy na nie. Nikt nam ich nie może odebrać. Jeśli zaś pracujemy “na czarno”, żadnych pewnych pieniędzy nie będzie. I nie ma też chyba człowieka, który za młodu pracując w ten sposób, zarobiłby i odłożył na konto bankowe tyle, by zapewnić sobie spokojną starość. Zatem praca na umowę może wydawać się nieatrakcyjna w czasie obecnym, ale patrząc przyszłościowo jest ona niezastąpiona.

Drobna „fucha” w Internecie

Data dodania artykułu: 25-04-2012, Tagi: praca, zarobki, firma

Zarabianie poprzez Internet to poniekąd mit – osoba bez wykształcenia, choćby średniego, i doświadczenia raczej w ten sposób nie zyska zbyt dużych pieniędzy. Możliwe jest uzyskanie stałej pensji w granicach 300-400 zł, ale przy poświęcaniu dziennie pewnej ilości czasu. Czy można inaczej? Gdy sprzedajemy w sieci jakiś produkt, mamy rozpoznawalną markę lub choćby chętnie odwiedzaną stronę internetową, szanse na zarobek rosną. W większości przypadków można wtedy zarabiać na reklamie, pośredniczyć w sprzedaży czegoś, prowadzić wymianę, brać udział w systemie partnerskim. Kwoty zarobków rosną w zależności od naszej pozycji, którą oczywiście możemy na bieżąco zwiększać. Bardzo często w ten sposób swoje zarobki poprawiają blogerzy, właściciele popularnych witryn, bardzo rzadko zwyczajni ludzie, można więc uznać, że taki „biznes” jest wtórny. Tak czy tak, aby w ogóle myśleć o zarabianiu w taki wygodny sposób, potrzebne są doświadczenie i umiejętności, lub też osoba u naszego boku, która w ten wirtualny świat nas wprowadzi. W innym wypadku szybko może się okazać, że porwaliśmy się z motyką na słońce. Zwłaszcza, jeśli w coś zainwestujemy, a później z powodu niewiedzy nie tylko nie zarobimy, ale stracimy wkład własny.

Wyjazd poza granice kraju

Data dodania artykułu: 25-04-2012, Tagi: praca, zawód, ogłoszenia

Wielu młodych ludzi opuszcza Polskę i poszukuje pracy poza jej granicami. Kraje najbardziej popularne wśród tych osób to Niemcy, Wielka Brytania, Irlandia, ale też wiele innych. Wyjazd, o ile się uda, może naprawdę bardzo się opłacić. Polscy specjaliści są miło witani w innych państwach; naturalnie chodzi o ludzi z wykształceniem, a nie pospolitych „uciekinierów” zaraz po maturze, kierujących się przekonaniem „bo może tam będzie lepiej”. Dochodowe i dość przyjemne są zawody w kręgu medycyny czy fizjoterapii. Dochodowe, ale wymagające są wszystkie posady specjalistyczne oraz przeróżna, byle ambitna, praca fizyczna. Trzeba jednak uważać na spryciarzy, którym się wydaje, że Polacy chcą pracować za darmo. Tak bowiem się zdarza, że nasi rodacy często są brani za tanią siłę roboczą. Najgorsze jest jednak to, że uważają (i jest tak rzeczywiście), że jest to lepsza praca również pod względem finansowym, niż ta, którą mogą cieszyć się w kraju. Zatem teoretycznie można by rzec, że wilk syty i owca cała...?