Wpisy oznaczone tagiem: produkt

Gdy się człowiek spieszy, to się diabeł cieszy

Data dodania artykułu: 09-04-2012, Tagi: oszczędności, gotówka, produkt

Powiedzenie rodem z ludowych wierzeń, ale bardzo aktualne i prawdziwe. Weźmy na tapet (tak – ten tapet, nie tę tapetę!) tak zwane pokazy czy prezentacje domowe. Dzwoni miły człowiek, oferuje jakiś produkt, proponuje zorganizowanie spotkania w celu jego prezentacji. Wszyscy bardzo dobrze to znamy, często nawet na takich pokazach bywamy. Głównym celem przedstawiciela danej firmy jest oczywiście sprzedaż produktu. Ludzie mający zamiar ten cel osiągnąć nie przebierają w środkach. Są to (już brzydko mówiąc) specjaliści od propagandy. Czasem nawet człowiek wykształcony i bardzo inteligentny daje się nabrać. Ale bardziej konkretnie: prezentacja “cudownego” odkurzacza, garnków, czy ścierek do podłogi. Obiecujemy sobie tuż przed pokazem, że nic nie kupimy, tym razem nie damy się naciągnąć. Efekt jest często dokładnie odwrotny. Przedstawiciel naciska, im bardziej my jesteśmy niepewni, tym bardziej naciska i naciska. Schemat jest zazwyczaj ten sam. “Jeśli Państwo zdecydują się na zakup teraz, dostaną atrakcyjną nagrodę, dodatek etc.” Oczywiście tylko tu i teraz, bo jutro już takiej okazji nie będzie. Żal nam stracić tę “okazję”, zatem targani emocjami.... kupujemy! Taka decyzja podjęta naprędce jest zazwyczaj zła. Nie trzeba dodawać, że wszystkie tego typu produkty można nabyć jedynie za bajońskie sumy.

Związek reklamy z niepotrzebnymi wydatkami

Data dodania artykułu: 13-04-2012, Tagi: środek płatniczy, inwestycje, produkt

Związek ten jest bardzo silny, choć nie każdy o tym wie. A jednak, gdy obejrzymy jakąś ciekawą reklamę, często mamy ochotę wypróbować pokazany produkt. Najgorsza pułapka, jaka może być - to inaczej jakby się mogło wydawać – niska a nie wysoka cena artykułu. Bowiem, nie każdego stać na inwestycję w drogi produkt, ale coś, co warte jest kilka złotych, może wypróbować niemal każdy. Tak więc “łapiemy się” na to. Uważamy, że nawet jeśli produkt się nie sprawdzi, nic na tym nie stracimy. Ale, jednak. Nawet te kilka złotych zainwestowane w nietrafiony i tak naprawdę niepotrzebny produkt to także zbędny wydatek. A zbędny jest dlatego, że kupujemy go nie na konkretną potrzebę, ale właśnie ze względu na reklamę. W taki sposób postępuje dużo ludzi, ale nie zawsze i nie każdy ma tego świadomość, reklama bowiem potrafi być sprytna i dyskretna. Jeśli mamy takie skłonności i zdajemy sobie z tego sprawę, idąc na zakupy lepiej jest przygotować sobie odpowiednią listę i trzymać się tego. W innym wypadku nie dość, że nakupimy masę zbędnych rzeczy, to jeszcze może nam braknąć gotówki na te rzeczywiście potrzebne.

Domowe sprzęty, a oszczędność

Data dodania artykułu: 13-04-2012, Tagi: środek płatniczy, inwestycje, produkt

Jak zapewne wiadomo, oszczędzać można nie tylko na zakupach w sklepie spożywczym, ale też na wiele innych sposobów. Jednym z nich jest na przykład posiadanie odpowiednich sprzętów domowych oraz, jak wiadomo, używanie ich zgodnie z instrukcją i przeznaczeniem. Jednym z takich sprzętów może być zmywarka do naczyń. W taki produkt z całą pewnością zainwestować, bowiem niesamowicie ogranicza zużycie wody, a co za tym idzie, rachunki są dużo mniejsze już po krótkim czasie użytkowania. A skoro już o wodzie mowa – kolejnym dobrym rozwiązaniem jest posiadanie i używanie prysznica zamiast wanny. Każdy ma z pewnością świadomość tego, że kąpiel w wannie jest bardzo “kosztowna”. Warto też w całym domu czy mieszkaniu wymienić żarówki na energooszczędne. Jeśli stoimy przez zakupem sprzętów takich jak pralka czy lodówka, warto zakupić taki, który cechuje się wysoką klasą oszczędności. Dzięki takiemu wyborowi oszczędzamy z kolei prąd. Jak widać, aby oszczędzić, czasem trzeba najpierw wydać pewne sumy pieniędzy, ale jeśli dokonamy dobrej inwestycji, szybko się nam to zwróci.

Kup jeden, drugi dostaniesz za pół ceny!

Data dodania artykułu: 14-04-2012, Tagi: środek płatniczy, inwestycje, produkt

Powyższe hasło reklamowe jest zapewne bardzo dobrze znane każdemu z nas. Dotyczy ono dosłownie każdego produktu, jaki jest dostępny na rynku, od śmietany po telewizor czy odkurzacz. Niemal każdy na tego typu ofertę, promocję daje się skusić, bo jest szalenie atrakcyjna. Jak się jednak okazuje, nie zawsze jednak jest to opłacalne i nie każdy dobrze na tym wychodzi. Samo bowiem posiadanie czegoś tylko dla faktu posiadania nie ma większego sensu. Po co nam dwa telewizory, jeśli jeden będzie leżał nieodpakowany? Zdarza się, że tego typu nieprzemyślane zakupy robimy dość często, zwłaszcza jeśli chodzi o produkty spożywcze. Zakupimy większą ilość, a później nierzadko musimy wyrzucić, bo produkt straci datę ważności. Mimo wszystko jednak są to dobre okazje, po warunkiem, że mądrze z nich skorzystamy. Najlepiej jest jeśli znajdziemy do takiego zakupu inne chętne osoby, na przykład przyjaciół lub rodziców. W takim wypadku rzeczywiście możemy zrobić całkiem niezły interes. Ważne jest jednak to, by kupować produkty, z których będziemy korzystać.