Wpisy oznaczone tagiem: zamówienie

Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem

Data dodania artykułu: 26-03-2012, Tagi: biznes, zleceniodawca, zamówienie

Co dokładnie mogą oznaczać te oto słowa naszego wielkiego wieszcza? Często mamy dość naszej obecnej pracy, marzymy o jakiś pozytywnych zmianach, o tym by mieć nieco więcej swobody czy odpoczynku, ale nie mamy pomysłu, jak ten cel osiągnąć. Chcielibyśmy mieć coś własnego, choćby jakiś mały biznes – taki bezpieczny. W jakim sensie? W takim, że nie będzie on może przynosił milionów, ale za to stałe, pewne dochody. Boimy się jednak te plany i marzenia realizować, bo nie chcemy się pogrążać. Jest jednak sposób na to, by się sprawdzić. Możemy przecież pracować, jak dotychczas, a po pracy próbować “rozkręcać” własny domowy biznes. Nie ważne co to będzie, byle by nas cieszyło i dawało szanse na realne dochody. Jeśli uda się nam do czegoś dojść, wtedy możemy zrezygnować z dotychczasowej pracy i zacząć działać na własną rękę i odpowiedzialność, rzecz jasna. Jeśli coś nie wyjdzie, nic tak naprawdę nie tracimy, bo nie palimy za sobą wszystkich mostów. Stara praca, choć może nużąca, jest stała i pewna, więc nie musimy się niczego obawiać. Możemy ją kontynuować, póki nie nabierzemy nowych sił do kolejnego starcia z przeciwnościami losu, które przeszkadzają nam w realizacji marzeń.

Domowe pyszności

Data dodania artykułu: 28-03-2012, Tagi: praca, zamówienie

Wiele pań korzysta ze swojego wspaniałego daru – jakim jest zdolność pieczenia przepysznych ciast i robienia innych fantastycznych potraw – nie tylko na własny użytek i użytek swoich najbliższych. Otóż, panie, które pieką i gotują zupełnie rewelacyjnie, tak samo na tym zarabiają. Oczywiście zazwyczaj nie jest to praca legalna, w sensie tego, że nie posiadają one umowy, bo pieką raczej dla osób znanych sobie osobiście czy po tak zwanej znajomości. Najczęściej składane zamówienia, to naturalnie placki i torty na wesela. Takie zamówienie jest dość duże, nawet przy niewielkiej liczbie gości weselnych. Zamawianie wypieków od osób prywatnych, zamiast piekarni jest teraz bardzo modne. Domowe ciasto bowiem smakuje zupełnie inaczej (i lepiej), niż kupne. Ale nie mniejszym powodzeniem cieszą się takie domowe wyroby jak krokiety, pierogi czy różnego rodzaju przetwory w słojach. Panie gospodynie mogą pochwalić się więc swoim niebywałym talentem i przy okazji całkiem sporo zarobić. Nie jest to oczywiście praca, która przynosi stałe, pewne dochody, więc nie można od niej uzależniać swojego bytu, ale jako zajęcie dodatkowe, jest czymś rewelacyjnym.

Nauka “na czarno”

Data dodania artykułu: 28-03-2012, Tagi: praca, zamówienie

Chodzi oczywiście o wszystkim bardzo dobrze znane, popularne korepetycje, czyli pomoc w nauce, która najczęściej odbywa się w domu. Zazwyczaj jest to co prawda dom ucznia, ale też nierzadko korepetytora. Jest to dość łatwy i dobry sposób na zarobienie całkiem sporych pieniędzy. Trzeba naturalnie znać się bardzo dobrze na danej dziedzinie, której chcemy nauczać, a najlepiej jest mieć jeszcze w tym konkretnym kierunku odpowiednie wykształcenie. W takim wypadku jesteśmy wiarygodni, a co za tym idzie, mamy większe szanse na zyskanie zlecenia. Może to być praca zarówno dodatkowa, czy niemal dochodowe hobby, jak i praca na stałe i zupełnie legalna. Jednak jakoś nie kwapimy się do tego, by zarejestrować działalność na taki rodzaj pracy. Inaczej sprawa wygląda, jeśli mamy stałych uczniów, ale najczęściej jest tak, że są to raczej osoby przypadkowe, potrzebujące kilku, najwyżej kilkunastu lekcji. Jeśli tylko mamy dar przekazywania wiedzy, jest to też praca bardzo przyjemna i w pełni satysfakcjonująca. W mało której pracy po jej wykonaniu mamy tak duży odzew ze strony “klientów” - liczne podziękowania za pomoc, a nawet prezenty!

Ubrania nie tylko ze sklepu

Data dodania artykułu: 30-03-2012, Tagi: praca, interes, zamówienie

Jest bardzo dużo pań, które z zawodu są krawcowymi, bądź z zamiłowania zajmują się tym fachem. Jeśli tylko ma się w posiadaniu swoją własną – dobrej jakości – maszynę, jedyny wydatek, jaki należy poczynić to głównie nici. Zazwyczaj jest tak, że do krawcowej każdy udaje się po to, by zwęzić czy skrócić spodnie, płaszcz, czasem przerobić czy uszyć firany, zasłony. Oczywiście te lepsze, cieszące się dużym uznaniem krawcowe, szyją od podstaw ubrania na miarę, ale zapewne każdy wie, jak ciężko na taką prawdziwą specjalistkę trafić. Każdy też zapewne choć raz trafił na kogoś, kogo usługi specjalnie nie cieszyły go. Panie, które są zdeterminowane, mają dar i chęci, by zarabiać w ten sposób, mają przed sobą naprawdę dobre perspektywy zarobkowe. Dobra maszyna nie pobiera zbyt dużo prądu, materiały na których pracują są im dostarczane przez klientów, zatem dostają wynagrodzenie tylko i wyłącznie za swoją pracę. Szycie może być prawdziwą pasją I dla wielu kobiet z całą pewnością jest, a jeśli przy okazji można zarobić gotówkę, nic tylko korzystać z takiej okazji!