Wpisy oznaczone tagiem: zarobki

Praca “na własna rękę”

Data dodania artykułu: 20-04-2012, Tagi: praca, zarobki, firma

Jest całe mnóstwo sposobów na to, by stać się niezależnym nie tylko pod względem finansowym, ale także, by praca jaką wykonujemy, zależała w głównej mierze od nas. Jednak taki własny biznes – choć rzecz przyjemna i jeśli jest dobrze pomyślany, opłacalna – mimo wszystko wiąże się z większą odpowiedzialnością i “ciśnieniem” niż praca dla kogoś. Oczywiście do każdego rodzaju pracy powinniśmy podchodzić profesjonalnie, ale będąc czyimś pracownikiem, a nie szefem samym dla siebie możemy uniknąć wielu problemów. Mówi się, że własna działalność jest dobra, bo sami się przecież nie zwolnimy, a w dzisiejszych czasach pracę u kogoś – nawet na umowę – możemy szybko stracić. Jednak własny biznes może legnąć w gruzach i pociągnąć nas za sobą na samo dno finansowe. Jeśli stracimy pracę gdzieś, znajdziemy następną. Mogą się pojawić przejściowe problemy finansowe, ale z pewnością nie tak ogromne jak w wypadku totalnego bankructwa z powodu utraty własnej firmy. Nie chodzi oczywiście o to, by zniechęcać do założenia czegoś “na własną rękę”, ale taki krok trzeba bardzo dobrze przemyśleć, by zyskać, a nie stracić.

Drobna „fucha” w Internecie

Data dodania artykułu: 25-04-2012, Tagi: praca, zarobki, firma

Zarabianie poprzez Internet to poniekąd mit – osoba bez wykształcenia, choćby średniego, i doświadczenia raczej w ten sposób nie zyska zbyt dużych pieniędzy. Możliwe jest uzyskanie stałej pensji w granicach 300-400 zł, ale przy poświęcaniu dziennie pewnej ilości czasu. Czy można inaczej? Gdy sprzedajemy w sieci jakiś produkt, mamy rozpoznawalną markę lub choćby chętnie odwiedzaną stronę internetową, szanse na zarobek rosną. W większości przypadków można wtedy zarabiać na reklamie, pośredniczyć w sprzedaży czegoś, prowadzić wymianę, brać udział w systemie partnerskim. Kwoty zarobków rosną w zależności od naszej pozycji, którą oczywiście możemy na bieżąco zwiększać. Bardzo często w ten sposób swoje zarobki poprawiają blogerzy, właściciele popularnych witryn, bardzo rzadko zwyczajni ludzie, można więc uznać, że taki „biznes” jest wtórny. Tak czy tak, aby w ogóle myśleć o zarabianiu w taki wygodny sposób, potrzebne są doświadczenie i umiejętności, lub też osoba u naszego boku, która w ten wirtualny świat nas wprowadzi. W innym wypadku szybko może się okazać, że porwaliśmy się z motyką na słońce. Zwłaszcza, jeśli w coś zainwestujemy, a później z powodu niewiedzy nie tylko nie zarobimy, ale stracimy wkład własny.

Studia, studia i finanse

Data dodania artykułu: 29-04-2012, Tagi: zawód, zarobki, ogłoszenia

W dzisiejszych czasach ukończenie studiów niczego nie gwarantuje. Setki uczelni w kraju wypuszczają magistrów tylko po to, by ci zasilili szeregi bezrobotnych. Młode osoby przed zdecydowaniem się na konkretny kierunek nauki powinny się zastanowić, czy chcą postawić na przyjemność z wykonywania zawodu, czy też na pieniądze (czasami da się te dwa bieguny pogodzić, ale jednak zbyt rzadko). Opłacalne obecnie są wszelkie studia na kierunkach ścisłych, ponieważ potrzebujemy wykwalifikowanych inżynierów, specjalistów, osób umiejących obsługiwać maszyny i przeprowadzać skomplikowane operacje matematyczne. Coraz trudniej będzie znaleźć pracę filologom, psychologom oraz osobom po politologii i kierunkach pedagogicznych. Dlaczego? Bo są to tak naprawdę dość łatwe i przyjemne kierunki, więc sporo ludzi je wybiera, po to by mieć możliwość zdobycia wyższego wykształcenia – mają bowiem świadomość, że na ścisłych kierunkach mogliby sobie nie poradzić. Niestety takie studia często sporo kosztują, a ostatecznie okazuje się, że są zbyteczne. Tak więc może czasem nie opłaca się gonić na „mgr”, ale zrobić na przykład jakiś kurs (fryzjerstwa, kosmetyki, administracji) i mieć zapewnioną pracę i przynajmniej w miarę godne zarobki.

Dziewczyny – uważajcie!

Data dodania artykułu: 29-04-2012, Tagi: zawód, zarobki, ogłoszenia

Oferty pracy przeznaczone dla kobiet mogą dotyczyć bardzo wielu dziedzin, jednak pewna część takich ofert musi być traktowana niezwykle ostrożnie. Przedsiębiorcze osoby nastawione na samodzielność finansową często dają się złapać w pułapkę pracy w dowolnych godzinach, swobodnej, pozwalającej na wygodę i komfort; obiecywane są złote góry i przyjemna atmosfera, a poszukuje się dziewczyn o „miłej aparycji”, „pozbawionych kompleksów” czy nawet „bez zahamowań”. W takich przypadkach należy podchodzić do sprawy bardzo ostrożnie, gdyż może chodzić o pracę w lokalu oferującym usługi erotyczne, a nie każda kobieta od razu chce w takim miejscu spędzić chociaż część swojego życia. Może chodzić też o sponsoring lub różnego rodzaju podejrzane, płatne kontakty z płcią przeciwną. Szczególną uwagą należy obdarzyć takie ogłoszenia, wymagające dodatkowo wyjazdu za granicę. Nie zawsze należy się oczywiście takich ofert bezwzględnie wystrzegać, bo też nie zawsze diabeł taki straszny, jak go malują. Może po prostu okazać się, że zamieszczający ogłoszenie nie ma talentu pisarskiego i nie zdaje sobie sprawy z tego, że ogłoszenie może być źle zinterpretowane, ale na pewno każdą taką ofertę trzeba bardzo dokładnie sprawdzić. Podejmując pochopną decyzję można więcej stracić niż zarobić.