Wpisy oznaczone tagiem: zobowiązanie

Chałupnictwo

Data dodania artykułu: 24-03-2012, Tagi: domowy biznes, zobowiązanie, zleceniodawca

Na to hasło wzdryga się zapewne dość liczna grupa ludzi. Wynika to z faktu, że sami padliśmy ofiarą tego typu nieuczciwych ofert albo też znamy kogoś, kto miał wątpliwe szczęście znaleźć się w takiej sytuacji. Z czym kojarzy się nam praca chałupnicza? Przede wszystkim z takimi zajęciami jak skręcanie długopisów czy adresowanie kopert. Nie jest to tak naprawdę bezpieczny sposób na własny biznes czy ogólnie pracę w domu, a co ważniejsze nie jest to biznes opłacalny. Można z całą pewnością znaleźć uczciwych pracodawców, jednak zanim na takiego natrafimy, wcześniej możemy zostać oszukani dziesiątki razy. A najczęściej jest tak, że rezygnujemy już po pierwszym, ewentualnie drugim rozczarowaniu. Na chałupnictwie zdaje się, zarabiają przede wszystkim osoby zamieszczające tego typu ogłoszenia. Dlaczego? Ponieważ najczęściej warunkiem koniecznym do podjęcia współpracy jest wpłata konkretnej sumy pieniędzy na podany numer konta. I tutaj zwyczajowo po dokonaniu przez nas przelewu potencjalny przyszły (niedoszły) pracodawca znika i nie sposób go namierzyć. Być może dla nas nie jest to jednorazowo duża strata, ale takich jak my jest sporo, więc nieuczciwy zleceniodawca może całkiem nieźle zarobić na naiwności ludzkiej.

Decoupage i inne cuda

Data dodania artykułu: 25-03-2012, Tagi: domowy biznes, zobowiązanie, dochód

Technika decoupage i tym podobne są oczywiście technikami zdobniczymi. Do tego rodzaju zdobień (głównie decoupage) używa się przede wszystkim różnego rodzaju papieru, od serwetek po papier gazetowy. Tak na prawdę jest to prosta metoda i nie wymaga wielkiej wprawy, by stworzyć coś całkiem miłego dla oka. Ale dlaczego o tym? Ponieważ jest to świetny sposób na zarobienie naprawdę dobrych pieniędzy. Oczywiście kierowany jest do osób kreatywnych, mających odrobinę wolnego czasu i cierpliwości. Jeśli powyższe wymagania spełniamy, a mamy ochotę zarobić, możemy całkiem śmiało spróbować wykrzesać nieco artystycznej duszy. Jako przedmiot ozdabiania możemy użyć dosłownie wszystkiego; pudełko po butach, słoik czy nawet szafkę! W każdym razie wszystkie produkty, które są potrzebne, są tanie i ogólnodostępne – zapewne większość mamy we własnym domu. Tak więc, tanim kosztem możemy stworzyć coś, co jest dużo warte. Zanim dojdziemy do wprawy, może minąć trochę czasu i jest to nieco czasochłonne zajęcie, ale z pewnością opłacalne. Musimy oczywiście stworzyć sobie odpowiednią grupę odbiorców naszego talentu, ale jeśli potrafimy się odpowiednio zaprezentować i to nie powinno sprawić nam trudności.

Domowy salon piękności

Data dodania artykułu: 25-03-2012, Tagi: biznes, zobowiązanie, dochód

Wiele kobiet daje się skusić na różnego rodzaju kursy czy szkoły kosmetyczne. Powody są bardzo różne, jedne panie wiążą z tym bardzo poważnie swoją przyszłość, inne zaś nie mają na tę przyszłość pomysłu, a ten akurat wydaje się im łatwy i przyjemny. Aby jednak być dobrą kosmetyczką, nie wystarczy dyplom i wiedza teoretyczna, trzeba też mieć pewien dar. Są panie, które bez wątpienia mają talent, ale nie przekłada się to na zarobki z prywatnych gabinetach kosmetycznych, w których są zatrudnione. Często zatem decydują się na otwarcie własnej działalności tego typu lub zajmują się tym “na czarno” po powrocie z legalnej pracy. Nierzadko są w stanie zarobić dużo więcej, a też praca we własnym domowym zaciszu jest dużo przyjemniejsza. Jeśli taka pani ma dobrą opinię wśród klientek salonu, w pracuje, łatwo będzie jej “zaopatrzyć się” w swoje dotychczasowe klientki. Zazwyczaj też takie “domowe” - aczkolwiek równie profesjonalne usługi – są dużo tańsze od tych w salonie. I będzie to z pewnością przemawiało na korzyść takiej “domowej kosmetyczki”

Pomysł na własny biznes

Data dodania artykułu: 26-03-2012, Tagi: biznes, zobowiązanie, zleceniodawca

Nieważne jaki dokładnie mamy pomysł na zarabianie pieniędzy, czego ma dotyczyć, ważne natomiast, by był dobry. A co to tak naprawdę znaczy? Dobry pomysł to taki, który ma realne szanse realizacji i przyniesienia zysków, a nie taki, który jest dobry tylko w założeniu i w naszej głowie. Nie zawsze możemy otworzyć taki interes, o jakim marzymy, z tej prostej przyczyny, że może to być nieopłacalne. Jaki bowiem jest sens otwierania dwudziestego w okolicy sklepu spożywczego czy salonu fryzjerskiego? Każdy, kto ma nieco wyobraźni, dobrze wie, że żadnego sensu nie ma. Inna kwestia, gdybyśmy wprowadzili zupełnie konkurencyjne ceny na większość towarów, ale czy mielibyśmy szansę zarobić cokolwiek? Raczej nie. Jeśli zatem chcemy mieć coś własnego, dobrze jest przed podjęciem jakichkolwiek większych kroków zrobić tak zwany biznesplan. A już absolutnie fantastycznie byłoby, gdyby zajrzał do niego specjalista. Jeśli bowiem mamy taki właśnie gotowy plan, z pewnością łatwiej nam będzie realizować po kolei zamierzenia. Własny biznes to świetna sprawa, ale też niestety bardzo ryzykowna. Źle pomyślany interes może bardzo szybko legnąć w gruzach i pogrążyć nas finansowo na długi czas.

Własne uprawy

Data dodania artykułu: 30-03-2012, Tagi: praca, interes, zobowiązanie

Dużo osób na swój użytek uprawia najrozmaitsze owoce i warzywa. Zazwyczaj dzieje się tak, gdy mamy własny dom z ogródkiem lub działkę. Bywa i tak, że gdy przychodzi sezon na dany produkt, mamy go w takim nadmiarze, że rozdajemy rodzinie i znajomym, bo sami nie jesteśmy w stanie go wykorzystać, a nie chcemy, by cokolwiek się zmarnowało. Są jednak i tacy ludzie, którzy sprzedają to, co sobie wyhodują. Jest to czasem ciężka praca, ale z drugiej strony jesteśmy bliżej natury i zupełnie inaczej wtedy się czujemy. Tego typu towary są bardzo chętnie kupowane (tego typu, to znaczy od osób prywatnych, rosnące bez żadnych “wspomagaczy”). Każdy chciałby w końcu zjeść smaczny owoc czy warzywo, które nie są szkodliwe dla naszego zdrowia. A jeśli chodzi o produkty spożywcze sprzedawane w sklepach – tutaj nigdy tak naprawdę nie mamy pewności, dlaczego tak pięknie i zdrowo wyglądają. Jest to zasługa hodowcy czy może wina różnorakiej chemii, w tym pestycydów niszczących wszelakie robactwo? Warzywa i owoce z małego ogródka być może nie wyglądają tak okazale i smacznie, ale za to z pewnością są dużo zdrowsze. Wiemy o tym wszyscy, sprzedawcy tego typu warzyw też o tym wiedzą, więc uprawiają je na nasz i swój (finansowy) pożytek.